مدرسه زبان

نکات مهم برای آمادگی در آزمون تافل

آزمون‌های آیلتس و تافل جزو آزمون هایی هستند که برای مهاجرت به اکثر کشورهای خارجی و تحصیل در آنها باید گذرانده و نمرات قابل قبولی بسته به انتظار مرکز آموزشی مدنظرتان، کسب کنید.
علاوه بر داشتن دانش لازم برای شرکت در این آزمون ها، یک سری نکات هم هستند که برای هرچه بهتر دادن آزمون ها باید رعایت کنید. استادی پلن در این مطلب به توضیح نکات مهم آمادگی برای آزمون تافل می پردازد تا با رعایت آنها بتوانید از این آزمون سربلند بیرون بیایید.
با ساختار آزمون تافل آشنا شوید
در بیشتر کشور ها آزمون تافل به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود. البته هنوز هم کشور هایی وجود دارند که این آزمون در آنها فقط به صورت کاغذی (PBT) انجام می شود.
شما در ابتدا باید روش آزمون خود را مشخص کنید، سپس به مطالعه بپردازید. یکی از دلایلی که سبب استرس در شما می شود، عدم آگاهی از بخش های مختلف تافل است. پس حتما در خصوص ساختار و بخش های مختلف این آزمون کسب اطلاع کنید. سرویس سنجش تحصیلی(ETS) ساختار استاندارد این آزمون را به صورت شفاف بیان کرده است.
 درباره نمره تافل مورد نیاز خود تحقیق کنید
افراد ساکن کشور های غیر انگلیسی زبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های برخی کشورهای خارجی هستند، باید ابتدا در آزمون تافل شرکت کنند.
اگر قصد ارائه مدرک تافل به یک دانشگاه خاص را دارید، قبل از شروع مطالعه، درباره نیازمندی های دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید.
برخی از دانشگاه ها نمرات مربوط به بخش های مختلف تافل شما را به صورت مجزا بررسی می کنند.
برای بسیاری از دانشگاه ها کسب نمرات بهتر در بخش نوشتاری مهم‌تر از گفتاری است. به این نکته
هم توجه داشته باشید که مدرک تافل به مدت دو سال اعتبار دارد.
 زبان انگلیسی آکادمیک را یاد بگیرید
تاقل میزان مهارت شما در زبان انگلیسی را به منظور پذیرش در دانشگاه ها و کالج ارزیابی می کند.
همانند آزمون TOEIC نیازی نیست شما درباره امور تجاری چیزی بدانید. در عوض باید روی عبارات و اصطلاحاتی تمرکز کنید که در محیط دانشگاه و کلاس درس با آنها سروکار دارید.
به عبارت دیگر، شما نیاز به مطالعه کتاب های درسی، فرهنگنامه ها، ژورنال ها و مقاله های تحقیقاتی دارید تا مطالب تبلیغاتی و رزومه.
زیاد تمرین کنید
بهترین راه برای آمادگی در آزمون تافل انجام تمرین های مختلف است. اگر به کلاس تافل می روید، مدرس شما کتاب های زیادی به شما معرفی می کند، که می توانید آنها را تهیه کنید. اگر به تنهایی مطالعه می کنید چند منبع اصلی خریداری کنید. کتاب هایی را تهیه کنید که دارای واژگان، تمرین و تست های زیادی همراه با پاسخ تشریحی باشند. توجه داشته باشید که به یک منبع اکتفا نکنید و بیشتر از منابع به‌روز استفاده کنید.
 یک معلم زبان خوب پیدا کنید
اگر به یک مدرس زبان انگلیسی مسلط به تافل دسترسی داشته باشید، کمک زیادی به شما می کند. یک معلم خوب می تواند به سوالات شما پاسخ دهد، اشکالات شما را برطرف کند و هر وقت ناامید می شوید، تشویقتان کند.
اگر به چنین شخصی دسترسی ندارید، می توانید از فردی که قبلا با موفقیت این آزمون را پشت سر گذاشته است، کمک بگیرید.
توان و استقامت خود را افزایش دهید
آزمون تافل مدت زیادی به طول می انجامد. تافل کاغذی حدود 2.5 ساعت زمان می برد. تافل اینترنتی حتی طولانی تر هم است و شما باید حدود 4 ساعت پشت کامپیوتر بنشینید.
بیشتر متقاضیان در فاصله های زمانی دو ساعته درس می خوانند. چرا که پس از آن کارایی آنها پایین می آید. کلاسهای آموزشی نیز معمولا دو ساعت طول می کشند.
اگر شما این روند را ادامه دهید، نمی توانید آمادگی ذهنی خود را به مدت چهار ساعت حفظ کنید. برای اینکه توانایی خود را افزایش دهید، با جلسات مطالعه کوتاه شروع کنید و کم کم زمان خود را افزایش دهید.
توجه داشته باشید حتما باید قبل از آزمون تافل خواب کافی داشته باشید تا خیلی زود خسته نشوید.
 با تجهیزات کامل به آزمون تافل بروید
اگر وسایل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید، احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. روز قبل از آزمون وسایلی چون مداد و پاک کن (برای تافل کاغذی)، مدارک شناسایی و دیگر مواردی که لازم است را آماده کنید.
به خوبی زمانبندی کنید

حدود 30 دقیقه قبل از آزمون در محل حضور پیدا کنید. سعی کنید ساعت با خود داشته باشید، این موضوع مخصوصا برای آزمون کاغذی اهمیت دارد. در ابتدا به سوالات آسان پاسخ دهید و مرتبا زمان باقیمانده را در نظر داشته باشید.
 تایپ سریع را یاد بگیرید
 مهارت خود در یادداشت برداری را بهبود ببخشید
شما باید توانایی لازم در یادداشت برداری را داشته باشید تا بتوانید ایده اصلی و نکات مهم تمرین های
مختلف را یادداشت کنید. این مهارت در هنگام تحصیل نیز کمک زیادی به شما کمک می کند.
 به همه سوالات پاسخ دهید
همه ی گزینه ها را بررسی کنید و جواب درست را  انتخاب کنید. در بدترین حالت شما حداقل 25 درصد شانس دارید که جواب صحیح را انتخاب کنید.
در همه ی بخش های آزمون نکات گرامری را رعایت کنید
در تاقل بخش مجزایی برای سوالات گرامری وجود ندارد و سوالات همه ی بخش ها دارای نکات گرامری هستند.
هر چهار مهارت خود را تقویت کنید
تا زمانی که در هر چهار مهارت به یک میزان مسلط نشده اید در تافل شرکت نکنید. شما اگر تنها در یک بخش امتیاز لازم را کسب نکنید، مجبور خواهید شد تا دوباره در این آزمون شرکت کنید.
 لباس مناسب و راحت بپوشید
لباسی بپوشید که در آن احساس راحتی می کنید. از پوشیدن لباس هاس تنگ اجتناب کنید.
قبل از امتحان به خوبی غذا بخورید
شما باید چهار ساعت طولانی را بدون خوردن هیچ میان وعده ای در جلسه امتحان بگذرانید و مجاز نیستید هیچ گونه غذا یا نوشیدنی با خود به اتاق آزمون بیاورید.
پس حتما قبل از  امتحان، یک وعده غذایی مناسب بخورید و به اندازه کافی آب بنوشید، البته نه آنقدر که همه وقت خود را در دستشویی بگذارنید.
از خوردن کافئین زیاد خودداری کنید. درست قبل از شروع آزمون مواد قندی مصرف نکنید، چون باعث می شود که خیلی زود خسته شوید.
نکات بسیار مهمی درباره آزمون تافل در این سایت وجود دارد ککه حتما باید از آنها اطلاع داشته باشید.
همچنین با استفاده از این وبسایت می توانید از تغییرات احتمالی در نحوه برگزاری آزمون آگاهی یابید.

این مطلب در تاریخ دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .