مدرسه زبان

۱۰ نکته برای موفقیت در آزمون speaking آیلتس

در این مقاله کوتاه قصد داریم به صورت خلاصه 10 نکته برای موفقیت در آزمون Speaking آیلتس را که از زبان اساتید مجرب این حوزه جمع آوری شده است، با هم مرور کنیم؛

شماره ده: سر وقت بودن!
تمامی این ده نکته قابل استفاده نخواهد بود تا زمانی که شما سر وقت در آزمون حاضر شوید. شما آزمون را با بدی به پایان می‌رسانید اگر امتحان گیرنده از شما  به خاطر اینکه زمانِ زیادی را منتظرتان بوده، ناامید شود.

شماره نه: با دقت گوش دهید.
با دقت به سوالات گوش فرا دهید تا به خوبی به آن‌ها پاسخ دهید. برای مثال، اگر از شما درباره اتفاقی در گذشته پرسیده باشد، مطمئن شوید که در پاسخ‌تان از حالت گذشته استفاده می‌کنید.

شماره هشت: ارتباط چشمی خود را با ممتحن حفظ کنید.
سعی کنید تا با ممتحن ارتباط چشمی داشته باشید. این بدین معنی نیست که در تمام طول آزمون به او خیره شوید، اما این مرسوم است که وقتی شما در حال مکالمه با کسی هستید، بیشتر به او نگاه کنید تا توجه او را جلب نمایید.

شماره هفت: خودنمایی نکنید.
شما می‌خواهید تمام تلاش‌تان را بکنید تا ممتحن را به تحسین وا دارید، اما سعی کنید تا از توانایی‌هایتان در این زمینه استفاده کنید. اگر تقلا کنید تا از ساختارهای گرامری و لغات بی‌شماری استفاده کنید که با آن‌ها راحت نیستید، شما احتمالا به سادگی نمره‌تان پایین خواهد شد.

شماره شش: به ممتحن اتکا نکنید.
اگر به مقدار کافی در پاسخ به یک سوال صحبت نکنید، ممتحن شما را به صحبت بیشتر وا نمی‌دارد. بنابراین این وظیفه شماست که پاسخ کاملی را به هر سوال بدهید.

شماره پنج: سوالات را بفهمید.
اگر شما سوالی را نفهمیدید، از ممتحن بخواهید که آن را تکرار کند. اگر سوالی را به خوبی نفهمیدید یا نشنیدید، سعی نکنید تا در نوبت اول به آن پاسخ دهید.

شماره 4: پاسخ‌های خود را گسترش دهید.
در میان همه نکات speaking آزمون آیتلس، این یکی از مهم‌ترین نکات است. کار ممتحنان این است که صحبت شما را بسنجند. بنابراین اگر شما خیلی کم صحبت کنید، ممتحن نخواهد توانست این کار را انجام دهد.

شماره 3: بر روی موضوع بمانید.
همانطور که در بالا اشاره شد، خیلی مهم است که جواب خود را گسترش دهید، اما مطمئن شوید که روی موضوع ماندید و به بیراهه نرفتید. در مورد هر چیزی که به ذهن‌تان آمد صحبت نکنید.

شماره 2: تمرکز بر مطالب مهم!
حتی اگر شما تلفظ بسیار بدی دارید، زمان و پول زیادی خرج درس‌های تلفظ زبان نکنید. بهتر است در این زمان به افزایش دایره لغات، ساختار جملات و تمرین صحبت کردن به میزانی که می‌توانید بپردازید تا روانی صحبت خود را افزایش دهید.

شماره 1: از استرس بپرهیزید.
این می‌تواند بسیار سخت باشد؛ چرا که شما دارید یک آزمون می‌دهید اما تلاش کنید که استرس نداشته باشید. اگر شما به خاطر اینکه مضطربید نتوانید به میزان کافی صحبت کنید، ممکن است که امتیاز کمی بگیرید زیرا ممتحن نیاز دارد تا بشنود که شما دارید به میزان ممکن صحبت می کنید تا توانایی‌های شما را ارزیابی کند.

این مطلب در تاریخ دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .