مدرسه زبان

چگونه سلیس و روان و با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کنیم؟

شما دوست دارید که به راحتی، سلیس و روان انگلیسی صحبت کنید. اما نمی‌دانید چطور شروع کنید؟ ریمرسی به شما می‌گوید.
۱. خودتان را باور داشته باشید.
اکثر افرادی که نمی‌توانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند این جملات را می‌گویند:
از انگلیسی صحبت کردن می‌ترسم. می‌ترسم سایر افراد مرا قضاوت و یا مسخره کنند!
فقط کافی است با ترس‌های خود رو به رو شویم. پس همین حالا ثبت نام کنید و در بخش مکالمه بی نهایت با پارتنر شروع به تمرین با سایر افراد کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود که از موضوعات جذاب برای تمرین اسپیکینگ استفاده نمایید.
۲. گوش دهید، صحبت کنید، بخوانید، بنویسید و تکرار کنید.
ابتدا با زمان‌های کم شروع کنید. برای مثال با ده دقیقه تمرین روزانه شروع کنید. سپس این ده دقیقه را کم کم افزایش دهید تا تبدیل به عادت شود. معمولا بیست و یک روز برای ساختن یک عادت کافی است. بنابراین به مدت بیست و یک روز هر روز به سایت ریمرسی سر بزنید.
برای تقویت لیسنینگ از ویدیوها و پادکست‌های مرکز آموزش استفاده کنید.
برای صحبت کردن با افراد در یک محیط انگلیسی زبان به بخش مکالمه بی نهایت با پارتنر بروید.
برای خواندن متون آموزشی از آموزش‌های فسقلی استفاده نمایید.
برای نوشتن هر روز با پارتنرهای خود چت انگلیسی داشته باشید.
برای تکرار از تکنیک imitation استفاده نمایید. کافی است ویدیوهای مورد علاقه خود از مرکز آموزش را انتخاب کنید، آ‌ن‌ها را مشاهده نمایید، جمله به جمله ویدیو را متوقف کرده و بعد از شنیدن جملات آن‌ها را تکرار کنید و لهجه و آهنگ صدای آن‌ها را تقلید نمایید.
۳. با دقت به صداهایی که می‌شنوید گوش کنید.
انگلیسی همه جا هست. ویدیوها و پادکست‌های ریمرسی، رادیو، کانال‌ها و گروه‌های انگلیسی تلگرام و ... . فقط گوش دهید و واژگان خود را بسازید.
۴. در بیشتر مواقع می‌توانید پاسخ سؤالات را در خود سؤالات بیابید. سؤال‌ها را برعکس کنید و پاسخ را بیابید. به مثال‌های زیر توجه کنید:
Does he... ?      Yes, he does.
Is it... ?               Yes, it is.
Can you... ?       Yes, I can.
۵. برای تمرین زبان آینه بهتری دوست شماست.
با آینه انگلیسی صحبت کنید. صحبت کردن با آینه اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد.
۶. سعی کنید به جای کلمه به کلمه یاد گرفتن، جملات کامل یاد بگیرید.
یاد گرفتن عبارات انگلیسی و کلمات جدید به همراه مثال‌ها و نحوه کاربرد آن‌ها در جملات به شما کمک می‌کند تا سریعتر در مکالمه روان شوید. برای یادگیری لغات جدید با مثال، تلفظ آن‌ها و نحوه کاربرد آن‌ها در جمله از لغات سطح‌بندی شده زیر ویدیوها و پادکست‌ها استفاده کنید.
۷. آرام باشید و نگران گرامر نباشید.
به یاد اشته باشید که حتی افرادی که انگلیسی را سلیس و روان صحبت می‌کنند هم گاهی اشتباهات گرامری دارند. اما کاری که آن‌ها درست انجام می‌دهند برقراری ارتباط کلامی با دیگران بدون ترس از اشتباه و بدون ترس از قضاوت شدن است.
۸. سعی کنید از منابعی استفاده کنید که همیشه و همه جا قابل دسترسی باشند.
امروزه با وجود اینترنت وبسایت‌های آموزش زبان منابع خوب و قابل دسترسی هستند. سعی کنید وبسایتی را انتخاب نمایید که همواره به روز رسانی می‌شود و هر روز می‌توانید موضوعات جدید از آن یاد بگیرید. خود را متعهد کنید که هر روز یک لغت جدید یاد بگیرید. برای این کار جعبه لغات ریمرسی که همیشه در داشبورد شما قابل دسترسی است پیشنهاد می‌شود. بعد از مدتی با این روش ترس شما از رویارویی با لغات انگلیسی جدید از بین می‌رود.
۹. به محض اینکه لغات جدید یاد می‌گیرید آن‌ها را در مکالمات انگلیسی خود استفاده نمایید تا هم اعتماد به نفس خود را در استفاده از آن‌ها بالا ببرید و هم آن‌ها را به حافظه بلند مدت خود منتقل کنید.
۱۰. معمولا میانبری برای موفقیت وجود ندارد. بنابراین رمز موفقیت در هر کاری از جمله زبان انگلیسی، تمرین، تمرین و تمرین است.


به خاطر داشته باشید که:


Practice makes perfect.

این مطلب در تاریخ دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .